حمل زباله هوشمند

مدیریت هوشمند حمل زباله های شهری، قسمتی از زیرساخت هاي لازم براي ایجاد شهر هوشمند بوده که با بکارگیري تجهیزات هوشمند الکترونیکی قابلیتهاي فراوانی براي حفظ محیط زیست فراهم می نماید.

شرکت آکام مکاترونیک نوین فناور ارائه دهنده پلتفرم بومی اینترنت اشیا (IWS) می باشد. این پلتفورم زیرساخت و  Toolchain لازم را فراهم می آورد تا دیوایس ها و اشیا مختلف بتوانند به اینترنت متصل شده و از طریق وب اپلیکیشن کنترل و مانیتور شوند.

طراحی پلتفورم بر سه قسمت:

  • نرم افزار
  • سخت افزار
  • سرور

استوار می باشد. در هر قسمت از بالاترین تکنولوژی های روز و جدید ترین متد ها استفاده شده است.

  1. پلتفورم نرم افزاری شرکت، شامل ارائه نرم افزار های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل برای محیط های اندروید و IOS می باشد.
  2. پلتفورم سخت افزار شرکت، قابلیت جمع آوری دیتاهای دیوایس ها و اشیا مختلف و ارسال دستور در بستر اینترنت را دارا می باشد.
  3. سرویس های ابری مختلف بر روی سرورهای ایرانی آکام قرار دارد که قابلیت های مختلف به منظورکنترل و مانیتور مخازن زباله را فراهم می کند.

یکی از مزایای اصلی این سیستم امکان افزودن دیگر راه کارهایی شهرهوشمند نظیر مدیریت هوشمند روشنایی، آبیاری فضای سبز پارک ها و نمایش وضعیت آلودگی هوا و  … می باشد. به این صورت که در داشبورد مربوطه قابلیت مدیریت تمام بخش ها وجود دارد و می تواند به عنوان سامانه جامع شهر هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید!

History:

از دیگر ویژگی های پنل، قابلیت نمایش لحظه ای و دوره های زمانی به صورت گراف می باشد. از روی گراف های موجود، محاسبه میزان پسماندهای هر منطقه به صورت روزانه، ماهانه و … امکان پذیر بوده، و مقایسه گراف ها در زمان های مختلف به راحتی امکان پذیر می باشد.

Notification:

در صورت خاموش بودن سیستم، یا بسته شدن پنل، آلارم ها و رخداد های دیگر به صورت Notification به سیستم عامل کاربر اعلام و کاربر از رخدادهای سیستم مطلع می گردد.

SMS:

ارسال آلارم از طریق پیامک

GIS:

بر روی پنل مدیریتی با ورود به ماژول GIS  موقعیت مخازن زباله و ماشین های حمل زباله به صورت گرافیکال بر روی نقشه مشخص می گردد. همچنین قابلیت جستجوی سریع موقعیت های ثبت شده در Data Base را داشته و بر اساس انتخاب هر مخزن زباله و یا ماشین های حمل زباله با ماژول GIS، اطلاعات آن نمایش داده می شود.

در این سیستم قابلیت مانیتورینگ لحظه ای کامیون های حمل زباله به صورت Real-time وجود دارد.

با استفاده از این سیستم گزارش های مختلف از وضعیت مخازن زباله بر اساس منطقه ، خودرو، تعداد دفعات جمع آوری زباله  و … می توان بدست آورد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید!